phone
728 353 070
volejte v po-pá: 9 - 18 hod.
writeus
Napište nám

Předražený trh? Když něco chceš, tak to řekni!

img
popis obrázka

Cena nemovitostí je určena poptávkou. Ta je dnes díky historicky nejvýhodnějším úvěrům obrovská. Lidé nízkých úrokových sazeb hojně využívají, ale zapomínají, že každý rub má i svůj líc. Jednoduše řečeno, nemovitosti jsou dnes drahé mimo jiné také proto, protože jsme ochotni je tak draze kupovat.

Jednotlivý kupující si sám o sobě může připadat jako kapka v oceánu, ale na celkový trh má vliv tak jako tak. 

Tím, že přestaneme hledat sice snížíme poptávku, ale samozřejmě nevyřešíme náš problém s bydlením. Jak tedy koupit nemovitost za dobrou cenu, aniž bychom museli být pasivní?

1. Když něco cheš, tak si o to prostě řekni!

Cena nemovitosti v inzerátu je vždy pouze nabídková a často nebývá výslednou prodejní cenou. Jenže tu se nikdy nedozvíte, pokud sami nejste kupcem, který si o nižší cenu řekl. Nefiltrujte tedy nabídky podle ceny a seberte odvahu říct si o slevu.

Obloukem se však vyhněte nějakým nezávazným slibům. Nabízejte prodávajícímu makléři "svoji" cenu pouze po fyzické prohlídce a pokud jste si jisti, že nemovitost potom opravdu koupíte. Sleva by také neměla být komunikována jako samozřejmost, ale měla by být něčím reálným podložená. Například srovnáním s jinými nemovitostmi v okolí, potřebou rekonstrukcí, nebo tím, že platíte v hotovosti. Jednoduše dejte makléři nějaké reálné důvody, se kterými se může pokusit slevu s prodávajícím vyjednat. Je možné, že to nebude fungovat, ale důležité je to zkusit. 

2. Zachovej klid! 

Přemýšlejte jako investoři a spekulanti, kteří při nákupu nepoužívají emoce. Neupínejte se na jednu nemovitost, ale obejděte jich třeba 5 a na těch učiňte svoje nabídky. Dejte navíc prodávajícímu najevo i fakt, že nečekáte na jeho verdikt, ale hledáte dál, a že Vás tedy nemá "jistého". Míč musí být na jeho straně.

Takto zvednete pravděpodobnost, že koupíte dobře a nenecháte věci osudu. Určitě je lepší do věci vložit nějaké vlastní úsilí a čas, než si brát se všemi dostupnými úspory hypotéku tzv. "na krev" a stát se pouhou obětí dnešního realitního trhu.